Uzun Delikanlı Sözler

Uzun Delikanlı Sözler içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak sözler içerisinde arama yapabilirsiniz.

Birini severseniz, sevdiğinizi kişiye bütün sırlarınızı vermeyin. Gün gelir, ayrılınca elindeki kozu kullanmak ister. Zorda kalan siz olursunuz. Herkesi delikanlı sanıp söz vermeyin.

Piyasaya marka olmak için çabalamayın, insanlara insan olabilmek için çaba harcayın. Parası olan herkes istediği markayı satın alır. Kendinizi satılacak eşyaların yerine koyamayacak kadar delikanlı olun yeter.

Tehlikeli işler bizim hep kanımızda vardı. Mertlikten de kaçacak değiliz. Bizimle dost olan, ölmeyi de göze alacak, düşmanlarımızın karşında durmayı da bilecek. Bizi düşman olarak belleyenlerde yaptıklarımızı örnek alacak ki, ona göre davransın.

Biz bazı sosyeteler gibi doktora gidip oramızı buramızı estetik yaptırmayız. Bizim kalbimiz delikanlıdır. Allah bize neyi nasip ettiyse, biz de onu yaşarız.

Unutmak kolaydır ama, gidenden sonra insanın içinde kalan acıyı dışarı atmak zordur. Ne delikanlı olursan, yavşaklar daha çok acıtır canını.

İnsanların peşinden koşmayın. Kimseyi zorla kendi yanınıza çekemez, sevdiremezsiniz. Karşınızdaki bunu istemiyorsa, işi yokuşa sürmeyin. Sen bilirsin deyip geçin gidin yanından.

Uzun delikanlı sözler yazımızda delikanlılık ile ilgili mesajlar, en delikanlı sözler 2021 ve olgun delikanlı mesajları bulabilirsiniz.

Sen ki sosyete güzelisin, bizi hakir görürsün, yoldan geçerken selam bile vermezsin. Gönlündeki silinmeyen kahpeliği bir ben gördüm sandım ama herkes görüp senin gibi kahpelik yapıyormuş. Yüzüne bile bakmadığın bu delikanlı, merak etme bir daha karşına çıkmayacak.

Altının saf olduğunu ateş karşısında ne kadar dayanıklı olduğundan anlarız. Bir kadın en büyük zaafı olan altından dolayı bozulmuyorsa, harbi kadın olduğunu biliriz. Bir erkekte önüne çıkan her kadından dolayı bozulmuyorsa, delikanlı olduğunu anlarız.

Doğduğumuz zaman, hayata yenik başladık biz.  Hayatı yaşamayı değil de kazanmayı öğrendik. Yıllarımızı katık yaptık, acı çekmekten başka elimize geçen sadece tecrübelerimiz oldu. Kimseyi incitmedik, arkasından söylenmedik ama yine olan bize oldu.

Sen beni öyle bir doldurdun ki, içimde senden başka bir şeye yer kalmadı. Bırakıp gittiğinde de içimdekileri de alıp gittin. Şimdi boş bir kazan gibiyim. Ne içimde sen kaldın ne de bir umut. Bir delikanlıyı daha yaşarken öldürdün sen.

Ben seni hiç üzmek istemedim. Beni bıraktığın zaman bile delikanlı gibi, kapına geldim. Zora düştün ilk koşan gelen ben oldum. Söyle şimdi, senin hak etmediklerini sana vermiş olmam bir delikanlıyı kanı bozuk yapar mı?

Kalbi senin için atan insana laf söylenmez, kötü davranılmaz. Biz o kadar kötülükler gördük ki, iyilere iyi davranmayı unuttuğumuzun farkında bile değiliz.

Delikanlı Uzun Sözler

Silahımdan çıkacak kurşun tutukluk yapmaz ki, kurduğumuz dostluklarda durgunluk olsun. Dostluğumuza ihanet edenlerden bırakın bize sadece iyi anıları kalsın. Bundan böyle dostlarımı koruduğum silahı belime takmam, ne de bırakıp giden dostu tekrar kalbimize sokarız. Biz bundan korkarız, gün olur devran döner, dost dediklerimiz yine sırtımıza hançeri saplar gider diye.

İnsanların en dürüst olduğu zamanı arıyorsan, Allah’a yaptıkları dualara bakın. En içten delikanlı sözler, dua zamanı söylenir.

Hayatta, yapıldıktan sonra geri dönüşü olmayan şeyler vardır. Attığınız ok, ağzınızdan çıkan sözler, akıp geçen zaman, elimizde olup da kaçırdığımız fırsatlar.

Bu hayatta güçlü olmak lazım hem de her şeye karşı. Hayat bize oyunlar oynar. Oyuncularını bizim çevremizden seçer. İhanet eden bir yabancı olsa, eser geçeriz, ama yakınlarımızın ihaneti bizi çarmıha gerer cinstendir. Hayatın oyununa hiçbir vakit boğun eğmedik, eğmeye de niyetimiz yok.

Namludan çıkan vız gelir tırıs gider. Biz beladan korkmayız üstüne üstüne gideriz. Onların unuttukları, biz kahpece vurup alt edeceklerini sanmalarıdır.

Ağlamak hiçbir zaman utanılacak bir davranış değildir. Delikanlı adamda ağlar, kaybettiği insanın arkasından. Ama kendi yaptığı yanlışlardan ağlayanlar değildir delikanlı.

Seni sevmiş olmam, yaptığın kahpelikleri, görmeyeceğim anlamına gelmez. Ben sadece bekliyorum, zamanı gelir, günü gelir benim sana yaşatacaklarım, seninkileri ezer geçer.

Dünyanın hiç bilmediğimiz yerlerinde bizleri hiç tanımadıkları halde, selam bile verdiklerini bildiğimiz bu insanlardan dostlarımız vardır. İyilikleri ta oralardan gelip bizlere dokunur. Diğer yandan, dünyada bilmediğimiz şehirler yaşayan, yaptıkları kötülükleri bize dokunan düşmanlarımız da vardır. Biz dostlarımızla dost, düşmanlarımızla düşmanlık yapmaktan çekinmeyiz, tanısak da tanımasak da.

Uzak diyarlara yol alabilmek için, kısa mesafeleri arşınlamak gerekir. Bir şeyi oldurmak için, küçük yerden başlanmalı.

Bizim davamız, karşımıza çıkan kahpelere boyun eğmek değildir. Direnmektir, hakkın yanında durmaktır. Arkamızda sevdiklerimizi bırakmak zorunda kalsak da yolumuzdan dönmemektir.

Eski düşmanlarımızı yeneli çok oldu. Onlar bize hayran oldular, yaptıklarımızın hepsi mertliğimizdendir. Şimdi çıksın bakalım yeni düşmanlarımız karşımıza, elbet onlarda hayran kalırlar.

Gözlerimde yaş değil, nem bile bulamazlar. Ben çektiğim çileleri dışa vurmam. Düşmanlarımı sevindirmem. Derdimi de acımı da içime atarım. O yüzden gözlerime değil kalbime bakın yaş var mıdır diye.

Ne günümüzdeki insanları anladım ne de yaşadıkları aşkları. İnternet paketi gibi aşk yaşıyorlar, kotaları bitince ayrılıp, yeni pakete geçiyorlar.

Yalan söylemek biz delikanlılara yakışmaz. Yakışsaydı zaten delikanlı değil, gevşek olurduk. Biz yaptığımızın arkasında durmayı biliriz. Hata yaparız, ama yalan yanlış işler bizde olmaz.

Bana atarlı konuşacaksan, başına geleceklere de katlanmak zorundasındır. Ben seni bindiğim arabamın arka camına nazar boncuğu niyetine asar, seni görenler ibret alıp kendine çeki düzen verir.

Yamak bir ağaçtan, düz bir baston yapılamayacağı gibi, yanlış yetiştirilen bir çocuktan da adam olmasını beklemeyin.

Ben ateşten korkmam, işlediğim günahların cezasını zaten bu hayatta çekiyoruz. Mert olmayan insanlarla boğuşmaktan, yüz üstü bırakılmaktan, öteki dünyaya götüreceğimiz günahımız kalmadı.

Bu dünyada delikanlı bir insanın kaldırabileceği en zor yük hasretliktir. Hasretlik zordur ama, delikanlı insanın yaşama sevincidir, umududur, yediği ekmek içtiği su kadar kutsaldır. Hasretliğin sonu vardır biter ama, ayrılığın acısı dinmez.

Benim zoruma giden, sizin gibilerin yapmadıklarını yaptık demeleri. Delikanlı oluruz, değil derler, doğru konuşuruz yalan söyledi derler, iyilik yaparız işine geldiği için yapıyor derler. Ben sizler gibi olmadım ki, dediklerinizde size haklısınız diyeyim.

Delikanlı bir insan, sevdiklerinin arasında ayrım yapmaz. Herkese değerini verir. Düşmanları arasında da ayrım yapmaz. Gerekirse ölür, gerekirse düşmanın üzerine gider ölüme gider gibi.

Bu hayatı yaşarken öyle bir yaşayacaksın ki, bütün acılarını içine atacak, düşmanlarının önünde kahkaha atacaksın. Güleceksin ki, düşmanların senin yerine, kendilerine acımak zorunda kalsın.

Delikanlı dediğin insan, zayıfları ezmez. Onları korur, gözetir. Gücünü zayıfların üzerinde değil, hakkın yolunda harcar.

Dostluk, arkadaşlık laflarla, konuşmalarla olabilecek şeyler değildir. Gerçekten bir dostunuz varsa hem siz ona hem de o size yürekten bağlıdır. Dostluk bunu gerektirir. Yalnız kaldığında, zorluk çektiğinde bile yanında gerçek dostlukları hissedersin. Yanında olmalarına gerek yoktur.

Bir insanın adam olduğunu görmek isterseniz, onun yaptıklarına bakın. Doğru iş yapan insan yaptığının arkasından gider. Ama adam olan insan, yanlış yaptığında da arkasında durur, yaptığını kabul eder.

Bir insan hakkında doğru bilgi edinmek için, onu takip edin. Yediği yemeklere, okuduğu kitaplara, izlediği güldüğü şeylere bakın yeter.

Her kadının sakladığı bir şeyler vardır. Bundan emin olmak istiyorsanız önce söylediği sözlerine bakın, ağzından çıkan kelimler doğruyu söylemiyorsa eğer, gözlerinin içine bakın gerçeği mutlaka görürsünüz.

Benzer İçerikler

Müslüm Gürses Sözleri

Müslüm Gürses Sözleri

Sabır Sözleri

İnsan en zor anlamında "ya sabır" der ve allah ona kuvvet verir. Sabretmek ile ilgili en güzel sabır sözlerini sizler için derledik.

Kısa Damar Sözler

Kısa Damar ve Arabesk Sözleri

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat