Uzun Aşk Sözleri

Uzun Aşk Sözleri sayfamıza hoş geldiniz. İnternet ortamında derlediğimiz bu sözlerin asıl kaynağı sizlersiniz. İlginizi çeken sözler ve bu konudaki karşınıza çıkan sözleri bize yorum olarak göndermenizi rica ediyoruz.

Aşk bir nevi, sevdana duyulan hasrettir. Hasret, sevdiğin insanı göremeden onu sevebilmektir. Hasret seni kavururken, kendin için yeni bir hikâye yazabilmeyi başarmaktır. Kendi hikâyenin her sözcüğünü, ilmik ilmik dokuyarak her harfin yerini özenle yazabilenler aşkı ve acıyı tadabilmiştir. Uyanık bir zamanda, düş gördürür acı aşk. Sonra gördüğün düş, beyazdan siyaha dönüşür.

Uzun Aşk Sözleri

Aslında aşk, hayalle gerçek arasında sıkışıp kalmış bir kalpler bütünüdür. Hayalini kurarsın, iple çekersin, çabalarsın, bir gün hayal diye tanımladığın sevgin gerçeğe dönüşmüş olur. Ama bunu anlamakta zorluk çeker insan. Gerçeğin dışına çıkılıp çıkılmaması gerekip gerekmediğini bile bilmezler. O yüzden âşık olduğunuz hayal alemine değil, sevdiğiniz insana âşık olun.

Beni hasretim sana olan sevgimden gelir. Sana olan sevdam, yüreğimdeki sıcaklıktan gelir. Sana duyduğum hisleri burada, birkaç kelime ile anlatıp geçiştiremem. Sana dokunuşumdaki, hislerimi anlatmaya ne hislerim ne hasretim yeter gelir. Saçlarından çıkan ışık tanelerini toplayıp, kendime yol yapmak istedim, ama hasret yine buna izin vermedi. Dön gel sevdiğim, sana olan aşkım kurumasın tükenmesin, bitmesin hiçbir zaman. Dön gel kalbimin kapıları sana sonuna kadar açık kalmaya devam edecek.

Benim sana baktığım gibi kimsenin sana öyle derin baktığını sanmıyorum, hatta inanmıyorum bile. Seni o denli sevmem, bir topraktan, filizlenen tohum gibi, yeni bir dünya yarattık ikimiz birbirimiz için. Kalplerimizi yanana bıraktık, birlikte atmayı öğrensinler diye. Biri atmadan diğer atamaz oldu. Birimiz olmadan diğerimiz kendini kaybeder oldu. Bir an bile birbirimizi görmesek, ölür gibi olduk. Ama ne olduysak sevgimizden olduk. İşte ben buna aşkın gücü derim.

Şayet benim sevgimden emin değilsen, bunu bana söyle. Yüzünü bana çevirip, susma, arkanı dönüp benden yavaş yavaş uzaklaşıp gitme. Gel elimden tut, birlikte kendi geleceğimize yürümeye devam edelim. Sözlerin kifayetsiz kaldığı, bu dünyada, kendi hayalimizi yaşayalım.

Sevgi, bir kahvenin içilmesi gibi olmalı. Önce kahvenin çekirdeklerini, kavurmalı ne çok fazla ne de çok az olmalı. Çok kavrulan kahve acı, az olanı çiğ olur. Sonra, cezveye koymalı kahveyi, tam kıvamında olmalı miktarı. Sevgi gibi, iyi ayarlanmalı. Kısık ateşte pişirilmeli, sevdanın üzerine çok fazla gidilmemeli. Tam zamanında, ateşten çekilmeli, önce suyu, sonra kahveyi içmek gerekir. Sevda kahveye benzer, yapılması gerekeni yapmalı ne çok çaba göstermeli ne de daha azı yapılmalıdır.

Pamuk kalbini bana açtığın, yaralarıma merhem olduğun için sana ne kadar âşık olsam da az kalır. Senin benimle ilgilendiği gibi, bu hayatta kimse bana destek olmadı. Kimse senin beni sevdiğin gibi sevmedi. Sen beni bırakma hiçbir zaman olur mu? Bırakırsan ben ölürüm, belki fiziksel olarak değil ama, ruhen ölürüm. Ben zaten seni ömrüm yetiğince sevip bırakmayacağım.

Benim yanım, gönlümün demliği gibidir yârim, dilimdeki dua, çayımda ki dem, yüreğimde ki sevdam olmaya gel kal bende. Ben vefalıyım, aşkta vefalı, sadık insanları sever. Ben sana muhtacım, gel bir ömrü beraber tüketelim, aşkımızı büyütelim.

Sevgiliye Uzun Aşk Sözleri

Aşkı beklerken dikkatli olmak gerekir. Oradan oraya çekirge gibi zıplamamak gerekir. Ayran gönüllü olmak, göründüğünün aksine, oldukça tehlikeli bir vakadır. Seviyorsan bir kez seveceksin, bir gönüle gönül vereceksin ki, karşındaki insanda sana aynı şekilde davransın.

Seninle aynı şehirde yaşıyorum ya bu bile bana yeterde artar bile. Senin nefes alışını bile yakınımda hissediyorum. Gezdim sokaklarda seninle hatıralarımı görüyorum. Bir gün olurda bu şehirden başka bir yere gitmek zorunda kalırsan sevgilim, merak etme ben şehri de valizime koyup senin yanına gelirim.

Bu hayatta bir tek seni sevdim. Senin tenini değil, canını, bana sunduğun ruhunu sevdim. İçtenlikle gülümsemeni sevdim. Doğrudur sen de beni fazla sevdin. Bu bize yeterde artar bile. Biz birbirimize olduğumuz kadar yeterliyiz. Sevgimizin gücüne, inanıyorum. Bizi düş dünyamızda gezdirmeye çıkaracak ve ömrümüzün son anına kadar yanımızda olacaktır.

Seni sevmek ömrüme ömür kattı. Gelecek dünyamı düşten, gerçeğe dönüştürmem senin sayende oluverdi. Sen, ben bir aile olduk. Bir olduk. Bu yüzden inşa edeceğimiz her şeye, seninle evet derim. Çünkü senin güzelliğin yapacağımız her yapıya, oluşuma sirayet edecektir.

Aşkın bir ömür sürmesi için, bir ömürlük aşktan fazla sevmek gerek. Sevgisi az olanın, ömrü de kısa olur. Birini eğer gerçekten sevecekseniz, kalbinizi de vereceksiniz sevdiğinize. Sevmeyi öğrenin, sevilmeyi de size öğretecek biri bulunur nasıl olsa.

Uzun aşk sözleri yazımızda romantik aşk mesajları, duygusal aşk sözleri 2021 ve etkileyici aşk sözleri bulabilirsiniz.

Ben gerçek aşkı, herkesin oynadığı şans oyunlarına benzetirim. Bir şans oyununda, para kazanma ihtimalin oldukça azdır. Ama yine de insanlar, sonuçlar açıklanıncaya kadar kendini mutlu hisseder. Gerçek aşkın insanlara verdiği sinerjide böyledir. Gerçekleşmeyeceğini bilsen bile, hayali ile mutlu olmayı bilirsin. Olmayınca da bir dahakine deyip devam edersin.

Bir sevginin aşka dönüşmesi öyle kolay olmaz. Emek harcamak, zaman vermek, ilgi göstermek gerekir. Bunları yaparken, karşılık beklememek gerekir. Yüreğini harmanlayıp, sevdiğine kendi elleri ile teslim etmektir gerçek aşk. Acıyı da sevabı da birlikte kaldırabilmeyi başarmaktır.

İnsanlar genelde, sensiz yaşayamam derler. Ama ben o türden insanlardan değilim. Beni başkası ile karıştırmayın. Ben sensizde yaşamayı çok iyi bilirim. Ama eğer seninle yaşarsam bu hayatı çok başka olur.

Uzun aşk sözleri yazımızın sonuna geldik takipte kalın.

Benim sana sarılıp sarmaladığım gibi sarıl sende bana. Birbirimize kırılsak ta, üzsek de sarılalım birbirimize. Omuzlarımız değsin, kalplerimiz yan yana atsın. İşte o zaman, bütün sorularımız bir buhar gibi uçup gider. Geriye ise aşkımız kalır.

Aşk dediğimiz şey öyle bir anda bitmez. Yok olup kayıp diyarlara gidemez. Ama bir aşk bir anda başlamaz, oluşamaz. Olursa zaten gerçek aşk hüviyeti taşımaz, gelip geçer. Eğer gerçekten seviyorsanız ne siz bırakıp gidebilirsiniz ne de gerçek aşk gelip geçer.

Gece yatağa, uzanıp uyumak istedim. Acım bir şekilde diner diye bekledim durdum. Ama geçmedi, geçmez sana olan sevdam. Düşün ki uyurken bile seni sevmeye devam eden bir kalbim var. Gel ele ele tutuşup, aşkımızın şenliğine gidelim.

Sanki yolda karşılaşmış iki insan gibiydik biz senle. Belki de çok yanlış bir zamanda karşılaştık. Başka bir yerde, başka bir zamanda rast gelmiş olsaydık hikayemiz farklı olabilirdi. Belki de hiç karşılaşmamalıydık. Bilemiyorum ama ben sana çok pis âşık oldum işte. Şu andan itibaren ne yaparsam yapayım artık hiçbir anlam ifade etmiyor.

Benzer İçerikler

Abdürrahim Karakoç Sözleri

Kâinat uyur sessizce,Ben hep seni düşünürüm. Temizlen de gir mezara Toprak senden incinmesin. Demiş güzel insan Abdürrahim Karakoç bir sözünde

Ahmet Hamdi Tanpınar Sözleri

Ahmet Hamdi Tanpınar diyor ki: Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayı

Adnan Menderes Sözleri

Sayfamızda Adnan Menderes Sözleri yer almaktadır. Beni Atatürk keşfetti. Her mahallede bir milyoner yaratacağız. Ben bu orduyu, yedek subaylarla da idare ederim! Hiç kırgın değilim. Hiçbir dargınlık duymuyorum. Allah’ım bana bir daha böyle bir seçim gecesi yaşatma! Allah düşmanımı bile böyle bir muhalefetle karşılaştırmasın. Mukadderatımı tamamen DP grubunun inisiyatifine bırakıyorum. İsmet Paşa hastadır. Hastalığının adı […]

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat