Umursamaz Sözler

İnternet ve çeşitli mecralardan derlediğimiz Umursamaz Sözler içeriğimizi okumaktasınız. Bu sayfada bulunan sözler ile ilgili yorumlarınızı ya da benim de söyleyeceklerim var diyorsanız eklemek istediklerinizi, en altta bulunan yorum alanını kullanarak bize gönderebilirsiniz. Umursamamak bazen yok saymak çok az sayıda insanın gerçekleştirmeye gücü olan bir lütuftur.

Umursamaz Sözler

Kaybetmemek için çabalayan erkekler adam gibi adamdır. O erkek sevdiğinin üzerine titrer. Üzerine daha fazla düşer. Ama bugüne kadar kimse benim için çabalamamış. Bende isterdim benim için çabalasın, herkesin ki gibi.

Mevsimler gibidir aşk. Yaz gelince ısınır içimiz, kış gelince soğur içimiz. Aşklar da buna benzer. Mevsimler gibidir. Kış gelince soğur içim aynı yokluğun gibi. Ama artık hiçbir şey fark etmiyor. Unuttum gibi yokluğunu. Umursadığımı sözlerle ifade etmek zor ama umurumda değilsin.

Bir insan mutsuzken karşısındaki aslında onun gülmemesi ona ortak olması lazım. Ama eğer gülebiliyorsa boş ver umurunda olmasın. Salla unut gitsin.

Kırgın olduğunuz insan için yapmayacağınız hiçbir şey yoktur. En baş siz koşarsınız başına bir iş gelse. İnsanoğlu aslında vefalıdır. Ama yine de affetmezsiniz onu. Umursamaz sözler ararsın sadece.

Umutlarım sönük, hayallerim sönük, gücüm sönük. Adım atacak hal kalmıyorsa insan da, sönmüş gitmiş bitmiş ateşin bir külü gibiyim. Umutlarım da böyle. Geleceğime de böyle bakıyorum ben artık.

Sevdiğin için insan yapmayacağı bir şey yoktur. Ciğerini söküp çıkarır eline verirsin o derece seversin. Ama nankördür sevgili, sen onun için çabalarsın o başkası için kendini feda etmiştir. 

Yaparsın hataları, yaparsın yanlışlıkları, yaparsın doğru görmediğin kusurları. Ama çoktan geçip gitmiştir zaman. Yaptıkça anlarsın hayatın bir diğer yüzünün acısını. Yaptıkça anlarsın dilinin ucunun yandığını. Boş vermişsindir ne olacaksa olsun dersin. Ötesine fazla gidemezsin.

Kalbimin ritmini değiştirdin ey sevgili. Nefes darlığıma sebep olan sen, hayatımın yönünü değiştiren sensin. Boş ver hiç umurumda değil ki artık. Ritmimi mi değiştirdin, kalbimi mi onardın, hiç umurumda değil.

Başkalarına iftira atarak, ihanet ederek insan mutlu olamaz. Kendine öz güveni geleceğini zanneder ama gelmez. Kendine yapılan bir nevi kötülüktür bu. İhanettir. Kendini temizleyeceğini zanneder ama kendine yaptığı şu hayatta en kötü ihanettir, kirliliktir.

Bazı insanların sözleri hal ve hareketleri insanı bıktırır. Hiç umurumda mı diye sorsalar asla derdim. Beni hiç enteresan etmez boş insanların bomboş sözleri. Güler geçerim.

Şu saatten sonra dünya yansa umurumda değil. Kim kime küsmüş, kim kime ihanet etmiş, kim kimi aldatmış, gemi mi yanmış, dünya mı yok olmuş hiç umurumda değil. Ne kadar çok ince düşünürse insan  o kadar bıkarmış hayattan.

Umursamamak ile İlgili Sözler

Cahil insanla uğraşmak dünyanın en zor işidir. Sen eğri de konuşsan, doğru da konuşsan seni anlamaz. Karakter meselesidir aslında. Cahili dinlemek yerine, hiç öyle insanlarla uğraşmam daha iyi.
Bir yere kadar sabredersin sonra yorulursun. Bir müddet sonra insan tükenir. Nokta koymak istersin artık bir yere kadar oradan sonra uğraşmak istemezsin. Yorgunsundur, boş vermişlik başlamıştır.

Umursamamak ve Susmak en güzel bence cevaptır. Karşındaki susar kalır verilen en güzel intikamdır. Duruşun bir yere kadardır ama susmak tokat gibi cevap verir ona. 

Bir şarkı dinlersin kulağına çok hoş gelir. Devamlı onu tekrar tekrar dinlemek istersin. Ama seni çok cezp eder. Sürekli dinleyesin gelir. Değiştirmek istemezsin o şarkıyı başka bir şarkı çünkü o hissi veremez bilirsin sana. Bende sana karşı işte böyleyim. Ama artık o şarkıyı dinlemiyorum, vazgeçtim her şey gibi.

Değerli kıldığımız her şeyi insanlar bunu kötüye çekip bize kötü şekilde elimize avucumuza vererek hayattan soğutmayı başarırlar. İnsanoğlu nankördür derler, aslında doğru. Bir kediye bile nankör dersin ama o kedi insan gibi yapmaz. Yanından ayrılmaz geri gelir. Nefretim çoğaldıkça çoğalır böyle böyle herkese.

Yapboz misalidir hayat. Bir bakmışsın bir parça eksik. Onu tamamlamak için uğraşır durur insan. Ama bulamadığı zaman hep eksik yaşar hayatını. Uğraşır durur tamamlamak için. Yapamadığı zaman ise pes eder artık yorulmuştur. Gittiği yere kadar der, durur.

Bedel ödemek hayatının tamamını sorgulamak gibi bir şeydir. Bedel ödersin ama cezalandırarak ödersin kendince. Çok bedeller ödedim çok pişmanlıklar yaşadım. Ödediğim bedel karşısında hep kaybeden ben oldum şu hayatta. Ama keşke bir daha bedel ödemek yerine, kazanmış olmayı isterdim. Boş verdim her şeyi.

Aşkı çok ciddiye almadığım zaman daha dik durdum hayata karşı. Dik duruşum her şeyi yendi. Daha güçlü kıldı beni. Güçlüysen her şeyin üstesinden gelebilir insan. Ama gücünün yettiği yere kadardır tüm bedenimin yorgunluğu. Yol yakınken pes etmemek için, güçlü durmaya devam etmeliyim.

Elbet bir gün bizde mutlu olacağız. Elbet bir gün bizim de yüzümüz herkesin ki gibi gülecek. Ama gün gelir o kadar mutlu olacağım ki, işte o zaman yaktığınız yangın gibi yakacağım herkesi. Kül edecek kadar mutlu olacağım bende.

Kin tutmamak insanlığın en güzel merhametidir. Kin tuttuğun zaman ise, o insandan söke söke alırsın hırsını. Azim edersin intikam için alırsın başarırsın yine de. Ama gerek yok bu 2 kuruşluk hayat için. Çünkü günler kısa, hayat boş.

Seviyorsun diyorlar ama sevgimi verdiğim adam başkasıyla yolunu çizmiştir bile. Sevdikten sonra layık olamadıktan sonra ne fark eder ki. Daha neyin tasası bu neyin mevzusu ki bu? Boş vermişim gitmiş o ve bitmiştir.

Benzer İçerikler

Abdürrahim Karakoç Sözleri

Kâinat uyur sessizce,Ben hep seni düşünürüm. Temizlen de gir mezara Toprak senden incinmesin. Demiş güzel insan Abdürrahim Karakoç bir sözünde

Ahlak Sözleri

Namaz beş vakit, Ahlak ise yirmi dört saat farzdır. Ahlak insanın özüdür. Nebiha Etik, iyi yönetimin temelidir. En Güzel Ahlak Sözlerini derledik

Adam Fawer Sözleri ve Adam Fawer Olasılıksız'dan Alıntılar

Bu sayfamızda Adam Fawer Sözleri, Adam Fawer Olasılıksız Alıntılar yer almaktadır. Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Olasılık her zaman kasadan yanadır. Kendinde olmazsan, üstüne düşeni yapamazsın. Her zaman seçeneklerin ve seçim hakkın vardır. Sanki biri dünyadaki bütün havayı çekip bitirmişti. Ama zaten en iyi planlar en basitleridir denmez miydi? Acı bile bugünlerde içine dolup taşan hiçlikten […]

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat