Ülkücü Sözleri

Ülkücü Sözleri içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak sözler içerisinde arama yapabilirsiniz.

İtina ile had bildirilir. Gücüne güvenen gelsin!

Ülkücü Sözleri

Ey Türkoğlu Türk, kurt sürüsünden ayrılma, baş olanın sözünden çıkma, dost görünen düşmanlara kanma. Bu vatan hepimizin, düşmana geçit verme.

Ülkümüz daima bu şanlı ve kutsal görevi nesilden nesle aktarmak ve Türklüğü yaşatmaktır.

Rüzgârı karşına alarak değil arkana alarak yürü, gideceğin yere daha çabuk gidersin. Bir ülkücüyü karşına alarak değil yanına alarak yürü, daha çabuk ilerlersin.

Su uyur, düşman uyumaz deseler de, biz o düşmanı da uyuturuz suyu da..

Ağacın dalındaki yaprak mı, yoksa rüzgârın ta kendisi mi olmak istersin? Yön veren mi, yön verilen midir tercihin? Bir ülkücü asla daldaki yaprak olmaz!

Tengri dağının heybeti gibi olan Türk’ün heybetli duruşu, yokluğunda hemen fark edilir.

Anka kuşu misali her Türk küllerinden doğar, yeniden canlanır, yeniden güçlenir, yeniden mücadele eder.

Müslüman’ın Müslüman’a kardeşliği olduğu gibi, Türk’ün de Türk’e kardeşliği vardır. Türkün Türk’ten başka dostu yoktur.

Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla 15 Temmuz Destanı yazan Türkler, geçmişten günümüze dek gelen, dik duruşu olan, mücadeleci ve iman dolu ruhunun en güzel örneğidir.

Bir hilal uğruna, can almayı da, can vermeyi de çok iyi biliriz. Yeter ki şanlı şerefli, ay yıldızlı al bayrağımız göklerde özgürce dalgalansın.

Türklük sonradan değil doğuştandır.

İman gücü ile yıkanan bu bedenler var oldukça bu ezan dinmez, bayrak inmez.

Ölümün yaşı ve cinsiyeti yoktur. Vakti zamanı bilinmez belki ama nasıl bir kişiliğe sahip olarak ölmek istediğini seçmek tamamen senin elindedir. Ülkücüye düşen şerefiyle ölmektir.

Daha fazlası için Türk Sözleri

Umutların tükenmek üzereyken Türkün inancı başlar. Sen bitti sanırsın o daha da güçlenir.

Türklüğün simgesi Bozkurttur. Bozkurdun özelliğindeki gibi, Türkler, özgürlüğü için savaşan, kimsenin boyunduruğu altına girmeyi kabul etmeyen asil bir millettir. Kimseyi sırtından vurmayacak kadar da şereflidir.

Adaleti savunmak, Türkün sahip olduğu en iyi meziyetten biridir.

Vatanı uğruna verdiği mücadeleyi, vatana olan borcunu kanıyla canıyla ödediğini simgeleyen tek bayrak Türk Bayrağıdır. Kırmızı rengini, asil kanından, ay ve yıldızını gökyüzünden alır.

Bir Türk bitti demeden bitmez!! Oyunun kurallarını o belirler, oyunu başlatan da bitiren de odur..

Yatağında güven içinde ve rahatça uyuyorsan, bozkurtlarla Asenalara borçlusun.

Ülkücüden başkasına güvenenin başı beladan kurtulmaz.

Vatanseverlik asla iki bacak arasında değildir! Vatanseverliğin cinsiyeti olmaz.

Bir ülkücü emir almaz, emir verir. Yedisi de bir yetmiş yedisi de. Kadını da bir,  erkeği de. Aynı mizaçtadır.

Türklüğü sorgulamak kimsenin haddi değildir. Herkes kendi işine baksın.

Ülkücüler bu vatanın son kalesidir, teminatıdır, sigortasıdır, düşmanın korkulu rüyasıdır.

Vatan borcu, hiç bir borca benzemez. Geri dönüşü yoktur.

Ülkücü Lafları

Türkler, tarihin seyrini değiştirmeyi başarmış güçlü ve savaşçı, strateji bilen ve taktikler üretebilen bir millet olduğu kadar, gittiği yerlere barış götüren tek millettir.

Her mücadelenin bir sebebi ve bir de amacı vardır.

Ey Türkoğlu Türk! Gök kubbe delinmedikçe, yer yarılmadıkça senin düzenin bozulmaz. Senin mayan belli, özün belli. Bildiğin yoldan şaşma..

Bu vatanda geçmişten geleceğe her zaman nene hatunlar olacaktır. Nene hatunlara sahip bir vatanın sırtı yere gelmez. Bu böyle biline.

Bir Türk çocuğu bile ne köpekten korkar, ne de bir çakaldan. Kaldı ki yetişkin olan biri hiç korkmaz ne tehditten, ne düşmandan.. Bu bizi daha çok güçlendirir ve büyütür.

Türklük, ölümsüzdür. Ölümsüz kalacaktır.

Var mı Türklüğün gücünü sorgulayacak millet? Kime kalmış bu cesaret?

Vatanın her toprağı kutsaldır. Her metrekaresinde şehitlerimizin kanı ve yaşanmışlıkları vardır.Onlara olan saygını göster ve bu kutlu yürüyüşü gelecek nesle devret..Sen sağlam dur ki, gelecek nesil senden ne yapması gerektiğini öğrensin.

Biz bu vatan için toprağa akıttığımız her damla kan için, yeni umutlarla filizlenerek çoğalırız.

Türk kanı asla değişmez. Dünyanın neresinde olursa olsun Türk Türk’tür. Her yerde bir babayiğit vardır.

Damarlarındaki asil kanın hakkını veren, sonuna kadar mücadeleci bir ruha sahip olan, geniş bir coğrafyada hüküm süren bir millettir.

Bir bozkurt doğar doğmaz, ayaklanır. Doğuştan liderdir.

Düşmanın aklı varsa kendi mezarını kendi kazar.

Nerede ahlaklı, vatansever, dürüst, güvenilir, mert, vicdanlı ve erdemli bir davranış görsen şunu unutma, İslamiyet’le yoğurulmuş bir ülkücüye denk gelmişsindir.

Ülkücü sözleri yazımızda bir birinden anlamlı ülkücü sözleri, etkileyici ülkücü lafları ve arkadaşınıza gönderebileceğiniz ülkücü mesajları burada.

Tek bir Türk’e bile haksızlık yaptıysan binlerce Türkün gazabından kork!

Ülkesini temsil eden bütün resmi bayrakları bir araya getirsen,  Ayyıldızlı al renkli bir Türk Bayrağı gibi bir anlam ve önem içermez.

Nasıl ki pişirdiğin kahvenin, kaynattığın sütün başında durman gerekiyorsa, vatanının başında da öyle beklemek zorundasın. Gözünü ayırma ki, düşmana açık verme..

Köpekler uluduğu zaman hiç bir kurt korkmaz. Asıl, bir kurt ulursa korkun!

Rehberin daima bir ülkücü olsun. Çünkü o doğuştan özel yeteneklerle bezenmiş bir bozkurt gibidir.

Türkler asil bir millettir. Düşmanına asla boyun eğmez, boyun eğdirir…

Yönünü tayin etmek isteyen yıldızlara, bu vatanın geleceğini tahmin etmek isteyenler ise ülkücülere baksın.

Ülkü Ocakları ve ülkücülük var oldukça, güven ve huzur içinde yaşamak kaçınılmazdır. Sen rahat ol ..

Ülkücü sözleri yazımızın sonuna geldik.

Söz konusu vatan ise, Türkler kısa sürede tek vücut olan, tek yumruğa dönüşen bir millettir. Herkesin içinde bir ülkücü ruhu vardır.

Ey Asil Türk, yükselebildiğin kadar yüksel, ilerleyebildiğin kadar ilerle…Türklüğün hedefi belli, gittiğin yere kadar git..

Bir Türk bile bir devlet kuruyorsa, gerisini düşman düşünsün.

Benzer İçerikler

Acayip Sözler

Acayip Sözler, Acayip Laflar, Acayip Mesajlar, Acayip Sözler Facebook, Acayip Sözler Twitter yer almaktadır. Huzurla nefes alabildiğin anlarda anlarsın yaşadığını… Zoruma gidiyor, boşa geçen zaman. Bir o kadar ölüme yaklaşırken… Yaşayabilecekken yaşayamadıklarım… Zoruma gidiyor. Aklın nakaratıdır, kalbin sana atışı. Senin hikayende kendime bir yer arıyorum. Dert etme, iyiyim ben, ara sıra mahşer, ara sıra yaşama hırsı. […]

Acı Sözler

Acı Sözler, Acı Mesajlar, Acı Laflar, En Güzel Acı Sözlerinin yer aldığı sayfamızda bulunmaktasınız, Sizde Acı Sözleri sevdiklerinle paylaşın. İçimde bir şey acıyor sen gelince aklıma.. Sana ihtiyacım olduğunu bile bile gelmiyorsun.. Olacak gibi değildi, olmadı da zaten… Şimdi söndü ışık sustu dudağımdaki sen çalan ıslık. Dünya ahiret acımsın artık. Acı çekmek bir şey değil ama […]

Adam Fawer Sözleri ve Adam Fawer Olasılıksız'dan Alıntılar

Bu sayfamızda Adam Fawer Sözleri, Adam Fawer Olasılıksız Alıntılar yer almaktadır. Yaşamınızın kontrolü sizde değil! Olasılık her zaman kasadan yanadır. Kendinde olmazsan, üstüne düşeni yapamazsın. Her zaman seçeneklerin ve seçim hakkın vardır. Sanki biri dünyadaki bütün havayı çekip bitirmişti. Ama zaten en iyi planlar en basitleridir denmez miydi? Acı bile bugünlerde içine dolup taşan hiçlikten […]

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat