Harbi Sözler

Harbi Sözler içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak sözler içerisinde arama yapabilirsiniz. Sahi ne için gelmiştin sen? Madem gidecektin neden geldin? Madem üzecektin neden sevdin? Benim, beni böylesine seven birini unutamayacağımı hiç mi tahmin edemedin?

Harbi Sözler

Yalan söyleyen, kendi yalanında boğulur ama hiç bilmez. Farkına varmaz battığı çamurun. Yalan söyleyip iyi bir iş yaptığını zanneder. Yalan söylemenin ne kadar büyük bir adilik olduğunu hiç ama hiç bilmez.

Çalışarak kazandık bu yaşa kadar hayatımızı. Gerektiğinde sineye çektik, olduğu gibi kabullendik alın yazımızı. Yalnızlığımızı da sevdik, kimsesizliğimizi de sevdik. Gerektiğinde yaralı bıraktık sol yanımızı.

Kim derdi ki, bu hallere düşeceğiz seninle. Kim derdi ki, ayrılacak yollarımız. Biz seninle biz olmayı becerememişiz meğerse, sevdik sanmışız ama sevmemişiz. Aşk dediğimiz şey koca bir yalandan ibaretmiş.

İntikamım acı olacak demiyorum ben. İntikam aldığımda öyle bir kararacak ki hayatın, kimin senden intikam aldığına aklın ermeyecek. Acıdan da beter bir intikam olacak.

Kızmadım desem de kızdım sana. Hayal kırıklığı yaşamadım desem de yaşadım aslında. Gururuma yedirip incindim diyemedim, üzüldüğümü belli edemedim. Ama şunu bil ki, hem kırıldım sana hem de bilendim.

Sınırlarını bilirsen, kimsenin alanına girmezsin. Haddini bilirsen de asla çizgini aşmazsın. Basit bir denklemdir aslında yaşamak. Kural basit, kimsenin sınırlarına girmeyeceksin, haddini bileceksin, durman gereken yerde durup bekleyeceksin.

Harbi sözler yazımızda en harbi sözler, harbi laflar, kral harbi mesajlar ve tüm zamanların en harbi sözlerini bulabilirsiniz.

Yazgımızda olanı yaşamaya razıyız. Allah korkusu var içimzde, kaderde olana isyan etmeyiz. Ne gelirse Hak’tan gelir, gözümüz kapalı gönül gözümüz açık, her gelene eyvallah, razıyız.

Zorluklara göğüs gerdikçe büyür insan. Ancak gerçek zorluklar olgunlaştırır onu. Altından kalkabildikçe en ağır yüklerin, kendine güveni gelir, büyür, öğrenir. Hayat acımasızdır fakat her şeyi insana acılarla öğretir.

Hesaplaşma günü geldiğinde, hesapların en büyüğünü vereceksin Allah katında. Kul affetmeyince, Allah hiç affetmez. Hiç bana gelme, af dileme, seni affetmeyeceğim ne bu dünyada ne de öbür dünyada.

Ben seni unuturum da gülüm, şu kalbime ah bir söz geçirebilsem. Ben seni çoktan unuturdum da gülüm, ah sensizliği kendime bir yedirebilsem.

Yüreği mert olmayanın sözü namert olur. Yalan yoldaşıdır onun, riya en iyi dostudur. Uzak duracaksın böyle adamdan, yanına yoldaş olmaz ondan.

Yalnızlığım ömür boyu mu sürecek? Bu bahtsız adam hiç mi gülmeyecek? Kalpsizlik, namertlik moda olmuşken, benim gibiler şu hayat mücadelesinde hiç mi galip gelmeyecek?

En Harbi Laflar

Her şeyi yoluna koydum da şu hayatta, bir aşk hayatımı yoluna koyamadım. Aşk hayatı dediğin nedir ki, onun da üstesinden gelirdim de, inan bir tek seni unutamadım.

Son nefesimde gelip sorsalar, yine sevmiştim derim. Sensiz geçip gitse de yıllar, ömrüm boyu beklediğim halde gelmesen de yine de sevmeye devam ederim. Son nefesim olup olmadığı fark etmez. Ölüme bile seni düşünerek giderim.

Biten biter, giden gider. Kimseyi durdurmak ya da yolundan çevirmek yakışmaz bize. Biten bittiğiyle kalmıştır, giden gittiğiyle kalmıştır. Bizim için artık konu kapanmıştır.

Keşkelerle bitirdik ömrümüzü. Ah keşke dedik, keşke unutabilsek. Ah keşke dedik, keşke böyle üzülmesek, boş vermeyi başarabilsek.

Yıllar acımasız davrandı bana, saçlarımdaki aklara baksan anlarsın. Geçip giderken çok şeyler aldı götürdü o zalim yıllar. Sen de bana dönmezsen inan bilmiyorum ne yaparım.

Kalp ağrısı bu başka bir ağrıya benzemez. Sen orada keyfine bak gülüm benim, gülüp eğlen. Bizdeki şu kalp ağrısı senin gülüp eğlenmenden değil, bırakıp gitmendendir bunu iyi öğren.

Yalan söyledin ve hata ettin. Benim en sevmediğim şeyin yalan olduğunu hiç hesap edemedin. Uyanık geçindin, yalanların fark edilmez zannettin. Benim senden daha akıllı olduğumu hiç bilemedin.

Yan gelip yatmayı biz de bilirdik. Ama alnımızın terini akıta akıta ekmeğimizi kazanmayı seçtik. Mücadeleyi boş verip, anın tadını çıkarmayı biz de bilirdik. Ama hayata sıkı sıkı asılıp, inandıklarımız uğruna savaşmayı seçtik.

Arkamızı dönmeyiz asla muhtaç olana. Merhamet en büyük erdemdir şu hayatta. Yardım isteyene koşarız, bir dakika bile durup düşünmeyiz kendimizi asla.

Gelmeni beklemem bu saatten sonra. Her neredeysen orada kal. Her ne yapıyorsan yapmaya devam et. Ne sen bana gel bundan sonra ne de benim sana gelmemi bekle.

Kötü söz çıkarsa bir gün ağzımdan, bil ki seni kaybedeceğim korkusuyla yaşadığım paniktendir. Başka türlü kıyamam sana. Başka türlü kötü laf edemem, kalbini kıramam. Anlasana işte, sana bilerek ve isteyerek asla kıyamam.

Öğrenmenin yaşı yoktur dedik, yılmadık okuduk, öğrendik. Bir tek aşk acısı nasıl unutulur onu bilemedik. Aşkın öğrenilecek bir tarafı yokmuş artık kabullendik.

Bir damla gözyaşı dökmedim ardından. Gidenin ardından ağlamak bize yakışmaz. Bize yakışan, gideni bir kalemde silip atıp kendi yolumuza bakmaktır. Bize yakışan bittiği anda üzerini kapatıp yeni ufuklara yelken açmaktır.

Hayatın ne kadar acımasız olabileceğini görmemişsin belli ki. Pamuklara sarıp büyütmüşler seni. Zorluk görmemişsin, reddedilmek nedir bilmemişsin, hayatı hep tozpembe olacak zannetmişsin.

Benzer İçerikler

Müslüm Gürses Sözleri

Müslüm Gürses Sözleri

Kısa Damar Sözler

Kısa Damar ve Arabesk Sözleri

Damar Sözler

Kalbinize işleyecek damar sözleri derledik. Damar sözlere yenilerini eklemek için yorum alanını kullanabilirsiniz.

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat