Damar Sözler

Duvar çizimi kalbi kırılan çöp adam
Damar Sözler içeriğimizde bulunan sözleri sizler için çeşitli kaynaklardan derledik. En altta bulunan yorum satırına siz de söz önerilerinizi lütfen yazınız.

Baktığınız zaman size söylediklerimden çok sakladığım şeylerde gizliliğimi saklarım. En iyisini anlayabilmek içinde konuştuklarımdan daha çok sustuğum şeylere kulak vermelisiniz.

Satırlarımın sonu burası. İyi ya da kötü bu benim hayatım o yüzden siz yerinizde saymaya devam edin. Beni çok sorgulamayın.

Kalbi kırık olan biri yer bulamaz kendine. Bırakın bir bankı, sedyeye bile yatamaz kalbi kırık insan. Kalp kırıklığı o kadar çabucak geçecek bir şey değildir. Ölecek durumda olsanız da tedavisi yoktur. Kıranlar hiçbir şey yapmamış gibi bir yanda yanınızdan yok olurlar.

Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen yanlış insanlar üzerine hayal kuruyorsun. Montaigne

Karşına geçip haykırabildiğin kadar ne yapıyorsun sen bu kadar ruhsuz bir şerefsiz olabilir misin diye sormak gelir içinden fakat yapamazsın. Bir şey hep engel olur. Çünkü zaten karşındakinin bir şeyi değilsin, o his çok boktan be hayat.

Derinliği ile bilinen biriyim ben. Herkes beni öyle kolay kolay anlayamaz. Gülümsemelerim çok, kahkahalarım ise boldur. Ama o gülüşlerimin içerisinde üzüntülerim ve hayal kırıklığım bulunmaktadır. Hepsini gülümsememin arasına saklarım ve kendime daima mutluluk maskesini takarak dolaşırım. Soran kişilere iyiyim derim, bir şeyim yok ya her şey olduğu gibi güzel gidiyor derim. Fakat kimse bilemez yorgun olduğumu, susmak zorunda olduğumu, sessiz olmam gerektiğini, kırıldığım yanları, en baştaysa hayallerimin intiharını gerçekleştirdiklerini. Öyle önüne gelen anlayamaz beni!

Bir gün bir adam giriyor hayatına tam her şey bitmiş derken, her şeye olan umudunu kaybetmişken, sevgini kaybetmişken. Seviyorum seni diyerek kendine bağlıyor ve ilk başta sen sevmiyorsundur ona ilk önce yalnızca bağlanırsın sonrasında çok yavaş bir şekilde alışkanlığa döner ve onun yanında olduğunda o an sarıldığında bambaşka gelir dünya. Etrafındaki insanlar, etmenler hiçbir şey umurunda olmaz artık. Eminsindir sevgisinden şüphe etmiyorsundur, iliklerine kadar seni sevdiğini düşünebilirsin. Çünkü inandırmış seni sevdiğine, ölüm ayırana kadar seninle olabileceğini kanıtlamış. Ama o tam seni kendine bağlamışken, onun artık gitme vakti gelmiştir. Arkasından tek yapabileceğin şey artık onu sonsuzluğa uğurlamak ve geceler boyunca ağlamak kalır.

Bu ara hayat üzerime üzerime geliyor ama az kaldı. Bunu da halledip dimdik yürümeye devam edeceğim. Bekleyin ve görün.

Alıştım sanırım sevgilim yokluğuna. Çok tedirgin bir haldeyim. Sanırım ruhundan, bedeninden vazgeçiyorum. Seni unutmaya az kaldı sanırım, ya senden başka birini seversem eğer? İşte, o andan itibaren asla seni affetmeyeceğimi bilmelisin.

Uzun Damar Sözler

Hangi günahımın bedelisin sen sevgilim? Yaptığım en büyük günah neydi de beni ağlatmaya yemin etmişsin sen?

Sonra bir sigara yakıyorsun. Gökyüzünü seyrediyorsun. Bakıyorsun hala her şey yerli yerinde, sen sadece kendini ziyan etmişsin.

Ekmeğime hoşça kal sürdün ya sen ben şimdi aşk karınla sana ne şiirler yazarım.

Ve şükür. Tefekküre duran derviş gibi narin… Sızı ince yara derin.

Ey yar! Seninle ölmeye geldim. Ateşsen yanmaya yağmursan ıslanmaya soğuksan donmaya geldim.

Mesele sevmek değil! Kime sorsam seviyor zaten. Mühim olan güzel sevebilmek. Kırmadan, yıkmadan, dökmeden ve acıtmadan…

Dön bak arkana yeğen gitmez dediğin kaç kişi yanında.

Özlemek denmez buna bunun adı yangın.

Bazen en uzun yolculuk iki insan arasındaki mesafedir.

Onun yanında olmak hatta nefesinden daha yakın olmayı istediniz mi? Hem de bir yandan yıldızlar kadar da uzak olmayı? Bunu istemediyseniz eğer beni anlamaya çalışmayı da bırakın.

İnsanların çoğu masala benzemektedir. Heyecanlı bir şekilde dinler ve inanılmaz bulabilirsiniz. Bazıları kalp çarpıntısı yapar bazıları ritmi durdurur.

Ben ölseydim, o belki ağlardı. Ama o ağlasaydı, ben ölürdüm. Özdemir Asaf

En anlamlı damar sözler paylaştığımız yazımızın sonuna geldik.

Duyduğuma göre çevrendekilere bana çok ama çok kırıldığını dile getiriyormuşsun. Ben seni bu denli severken senin kırılmanı anlayamıyorum, neden? Ömrümü sana vermişken bu kırılmaların hiçbir anlamı yok? Sadece tek bir soru neden?

Ayrılığın ertesi gün şişmiş gözlerle bakarsın hayat, beynin etrafa bakıp lütfen şaka olsun dersin bu kabus bitsin artık dersin ama hayata biraz daha baktığın zaman yaşanılan her şeyin gerçek olduğunu anlarsın. Acı çektiğini anlarsın, o şişmiş gözlerle bir kez daha ıslatırsın gözlerini. Onun kollarının arasında cenneti buluyorken, bir anda kendini cehennemin kapısına attığını görürsün. Neden dersin tüm gece, aylar boyunca sorgulamaya devam edersin. Cevap ararsın, uzun bir süre cevabı ararsın. İlk başta bir şey bulamazsın ama en sonunda hiç bir değerim yokmuş gözünde dersin canın yana yana.

Damar sözler yazımızda bir birinden ağır damar sözler, etkileyici damar laflar ve derbeder damar mesajlar bulabilirsiniz

Gidebilmek cesaret işidir. Gideceğin o yerin neresi olduğunun önemi yoktur. Sevdiğin kişiler ile arana mesafe girdiği zaman varacağın o yerin anlamı olmaz artık. Vedalaşabilmekte de zordur. Oturmuşsundur geminin kıç tarafına, sevdiklerine bakarsın oradan, gemi gittikçe onlar ufalırlar, sonra gözden kaybolurlar. İşte anca o zaman anlayabilirsin, vedalaşmanın kalana değil de giden kişiye koyduğunu.

Unutmak istiyorum. Beynimden, kalbimden söküp atmak istiyorum. İçimi daraltıyorsun, seni düşündükçe nefesim kesiliyor ve ben buna artık dayanamıyorum. Benimle beraber olmayacaksan, aklımda, kalbimde ne işin var. Çek git ve bir daha da asla gelme!

Hayallerim yok benim. Hayırlısı olsun dediğim gün hepsinden vazgeçtim. Tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin ar damarındaki çatlağı tedavi edemez.

Sen benim en doğru yanlışım. Tövbesi olmayan günahımsın. Uzak duramadığım yasaklım en açık ettiğim saklımsın. Sen başımdan giden aklım severek çektiğim ahımsın.

Kör kütük sarhoş olmak istiyorum. Sarhoş olup kapına dayanmak, seni görmek istiyorum. Kafam ayıkken beceremiyorum. Sevmesini de beceremiyorum, hiçbir şeyi beceremiyorum. O yüzden sadece içip kör kütük sarhoş olup kapında yatmak istiyorum.

Gün bitti ay doğdu kurt burada, çakalların nerde aslanım? - Doğu Bey

Madem bir başkasına gidecektin de neden beni tercih ettin ilk önce? Şu garip, kimsesiz kalbimin ortasına girerek neden cumhuriyet kurdun? Sen sevmeyi o kadar çok yanlış anlamışsın ki kelimelere sığmayacak kadar karaktersizsin artık gözümde.

Aslan olmak isteyen inlemez! Aslansan hakkını vereceksin, cesareti yüreğine koyacaksın!

Sen benim hiç bıkmadan saatlerce seyre daldığım tövbe tutmayan en tutkulu sevdamsın.

Bir süre sonra sevdiğin ama çok sevdiğin insanın adını duymak bile sana acı çektirecek. Dayanamayacaksın adını geçen yerlerde. Gözlerin dolacak, ağlayacaksın. Yalnız kalmak isteyeceksin o ise ardından sadece gülecek.

Geceler boyu ağladım fakat kimseye belli etmedim. Haykırdım geceler boyu ama isyan etmedim. Çaresiz bir şekildeydim ama asla umudumu kaybetmedim. Sensiz bir şekildeydim ve senden de asla gitmedim, gitmeyeceğim.

Aslında insanlar seni hayal kırıklığına uğratmıyor. Sadece sen yanlış insanlar üzerine hayal kuruyorsun. Montaigne

Bir şeyi çok iyi biliyorum ki zamanı geldiğinde gideceksin. Fakat geç olsa da anlayacaksın sevgilim. Benim seni nasıl özlediğimi, nasıl sevdiğimi ve gözlerimin aşkla bakan kısmını. İşte o anda da beni isteyeceksin yanında. İçinde hissetmek bedenin her yerinde bana dokunmak, benimle olmak isteyeceksin. Ama bensizliği sana çok iyi yaşatacağım o zamanlarda!

Üşüdüğümüzde camı kapatmak kadar kolay olsaydı keşke sevilmediğimizi anladığımızda o kişiye yüreğimizi kapatmak.

Bir daha onun sesini duyamayacak, onu göremeyecek, onu hissedemeyecek olma düşüncesine bile katlanamıyorum. Ben bunu nasıl yaşayacağım? Öğretsene bana!

Benzer İçerikler

Kısa Damar Sözler

Kısa Damar ve Arabesk Sözleri

Sitemli Sözler

Hepimiz bazen sevdiklerimize kızıyoruz, kırılıyoruz. Onlara siteminizi göstermenin en iyi yolu, sitemli sözler sayfamızdan bir söz seçmek olacaktır.

Hasret İle İlgili Sözler

Hasret sözleri söyleyeni ayrı yakar, duyanı ayrı yakar. Ölüm allahın emri de hasret çekmek öyle mi? En hasretli sözleri sizin için derledik.

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat