Cool Sözler

Cool Sözler
Cool Sözler sayfamıza hoşgeldiniz. İnternet ortamında derlediğimiz bu sözlerin asıl kaynağı sizlersiniz. İlginizi çeken sözler ve bu konudaki karşınıza çıkan sözleri bize yorum olarak göndermenizi rica ediyoruz.

Elbette sana söyleyecek ağır sözlerim var kalbimde ama acımasızlık yok sendeki gibi.

Bu hayat asla aceleci olmayı sevmez. Olacağı zaten olacaktır. Fakat zamanı gelmemiş, doğru nedenler ortaya çıkmamış ya da doğru insan da henüz karşınıza çıkmamış olabilir.

En boktan olan bir işte çalışıyor olsan da en mükemmel neyse onu arzulaman gerek ki hayat seni savurabilmeyi kolaylık sanmasın, bırak seni kendi kolları arasında kucaklasın.

Bu hayatta ilk insanlara nasıl güvenmem gerektiğini öğrendim. Sonrasında bir daha asla güvenmemeyi.

Sabır her zaman büyük kapıları açar. Çünkü sabırdaki zor günleri yaşayarak daha sonrasında ferahlığı tatmak inanılmaz bir duygudur.

Sevdiğin kişiyi tamamen kaybetmek dişini çektirmeye benzemektedir. Acısı hemencecik geçer fakat eksikliğini uzun bir süre atlatamazsın.

Genellikle insanlar mesafeden bahsedip üzülür fakat mesafeler nankör olan kişiler için elde etme arzularını diri tuttuklarından daima iyi olmaktadır.

Karşısındakine susuyor diye kızmamalısın. Eğer haddinden çok daha fazla susuyor ise çok fazla yorgundur.

Hayatında bir şeyleri doğru şekilde yapıp başarmak istiyorsan eğer önemli olan şey nereden başlamış olduğun değil, hangi tarzda bitireceğindir.

Karşıma geçmişsin bana var olmaktan bahsediyorsun ama ilk olarak içinde olan o yok olma korkusunu yenmen gerek.

Bu hayattan en iyi öğrendiğim şey, düşman kör olur ve nişan alamazdır belki ama dost seni en iyi nereden vurabileceğini bilendir. O yüzden düşmanından korkma, dostundan kork.

Adımların yavaşlayabilir. Belki de dururum bazı zaman ama asla geriye gitmem.

En kötüsü ne biliyor musunuz? Doğru bildiğin şeyin yanlış çıkması. Sonrasındaysa tüm doğruları da sorgulayarak geçer gider hayatın.

Öfke kalbindeki bahçeye değmiş olan en sert rüzgarlardır. Elbette dinecektir fakat rüzgar estiği zaman ne yaprağın kalacak ne de sağlam bir dal.

Başkasının istemiş olduğu gibi yaşamaktansa kendime düşen şekilde ölmek isterim.

Sen benim kalbimden düşmüş olan ilk yapraktın. O yaprak artık kurudu ve sen de unutuldun.

Eğer tüm dertlerinden kurtulup kuş gibi uçmayı istiyorsan gökyüzüne, seni yere çekmiş olan tüm yükünü bırakman gerekmektedir.

İyi veya kötü insan yok. İyi yalan söylemeyi beceren ve iyi rol oynayan insan var. Birine inanmakta olursun birine de sadece aldanırsın.

Yaşamış olduğu şu iki günlük dünyada daima yorgun olanların en büyük yükleri karşısındakine asla hayır diyemediklerindendir.

Sen izin vermediğin sürece seni kimse üzemez. Unutma kimse senin iznin olmadan seni değersiz bir şekilde hissettiremez. Bundan dolayı da hayatta kişilere vermiş olduğun imtiyazlara dikkat etmelisin.

40 yaşına geldiğinde değil, kimseden bir ilgi beklemediğin zaman olgunlaştığını anlayacaksın.

Elbet arkandan konuşan kişiler olacak. Bu durum çok normal. Herkes senin gibi yüz yüze konuşabileceğin seviye değildir.

Şu hayatımda işlerim yolunda gitmemiş olsa da gideceğim yoldan kimse beni geri çeviremedi.

Muhabbetini sevdiğin insanın peşinden gitme ve asla güvenmeye çalıştığın kişiye sırtını dayamaya kalkma. Gün gelecek seni yanlış yola sokmayı da göze alırlar ve sırtından da bıçaklayabilirler.

En Havalı Sözler

Eğer hayatındaki gidişatı değiştirmeyi istiyorsan düşüncelerini değiştirmelisin. Çünkü hayatının yolunda seni ilerleten düşünceler bulunur.

Hayat bildiğiniz uzun yolculuktur. Mutlu olmadığın kalplerde fazla duraksama yapmamalısın.

Eğer başarmayı istiyorsan yalnızca hedef koymamalısın, kendinden de bir parça sevgiyi koymalısınız ve o sevgiyi büyüttükçe başarmayı çok kolay halledebileceksin.

Raflarca dolu olan kitaplığın olsa da onları okusun da alimle muhabbet etsen bile sen düşünmeyip başkasına bıraktıktan sonra hiçbir şeye yaramaz.

En mutlu olan kişiler genellikle hiç düşünmeyen kişilerdir. Sen hiç kafası dertlerle dolu olan kişinin kahkaha attığını gördün mü?

Beklemiş olduğun o mutluluk bir türlü gelmiyorsa belki de çoktan gitmiştir.

İnsanın kendisine kızması, başkasının hatalarından dolayı kendine kesmiş olduğu büyük bir cezadır.

Beni yarı yolda bırakmış olan kişilere, hedefime ulaştığım zaman nasıl yollarına ulaşamadıklarını en tepeden izleyeceğim.

Kişi bu hayata 3 defa gelir. İlk önce annesinden, daha sonrasında 18’inde tercih ettiklerinden ve en sonundaysa 50’sinde yapmış olduğu hatalardan.

Kendi kusurunu kendisine kabul ettirmemiş olan kişi, yapmış olduğu ayıbı da marifet olarak görür.

Etrafındakilere yoruldum dememelisin. Seni anlamazlarda yokuşun olmaktadırlar.

Benim kalbimdeki kış havalar soğuduğunda değil sen benden gittiğinde soğumaya başladı.

Hayatta herkes sana bir şeyler katıp hayatından giderler. Sende bunlardan iyi ya da kötü ders çıkartırsın.

Yeri geldiği zaman affetmeyi bileceksin ki zihinlerde seni meşgul etmiş olan çöplerden kurtularak kendisine en büyük iyiliği yapabilesin.

Karşısındakini anca onu sevdiğin kadar anlayacağını öğren.

Tumblr Cool Sözler

Gereken yerde tevazuundan eser vermeyi bileceksin ki gereksiz olan beyinlerden de nasihatleri duymayasın.

Bin doğru yapsan bile yapmış olduğun bir yanlışınla dillere düşeceğini bil.

Asla birine boş yere umut vermemelisin. En karanlık olan zindan kişinin umutlarına kapılmış olduğu zindandır.

Kendini haklı çıkarabilmek için mücadele etmemelisin. Bırak seni kötü bilsinler, kendileri bilirler her şeyi!

Benzer İçerikler

Al Capone Sözleri

Zararın neresinden dönersen dön, dönek derler. Al Capone gerçekleri görmüş, diğer tüm sözleri için sayfamıza bekleriz

Adalet Sözleri

Bu sayfamızda; Adalet Sözleri ve Adalet ile ilgili Sözler yer almaktadır. Adalet, evrenin ruhudur. Ömer Hayyam Medeniyetin ilk şartı adalettir. Freud Devletin hazinesi adalettir. Konfuçyus Mutlak hak mutlak haksızlıktır. Cicero Adalet mülkün temelidir. Hz. Ömer r.a. Adalet devletin amacıdır. James Madison Doğru olan, haklı olandır. Alexander Pope Suçu toplum hazırlar, suçlu işler. Buckle Adaletsiz rejimi, […]

Güzel Sözler Kısa

Güzel Sözler Kısa

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat