Aile İle İlgili Sözler

Aile İle İlgili Sözler
Aile İle İlgili Sözler içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak sözler içerisinde arama yapabilirsiniz.

Toplumun ayakta kalması, refah içinde yaşaması için en önemli madde aile bağının kuvvetli olmasıdır. Aile bağına sadık kalan toplumlarda güçlü ve sağlam olurlar.

Düzen bir aile hayatına sahip olmayan ülkeler kolay bir şekilde yıkılırlar.

Anne cennet bahçesindeki bağdır. Babaysa o bağı güzelleştirebilen bahçıvandır. Çocuklarda bahçıvanın yardımcıları ve bahçenin meyvesi olurlar.

Kardeş, sıkılmış olan ruha en büyük ilaç olarak sunulur. Bundan dolayı kardeşlik bağınızı her zaman koruyun. Bir zaman gelir ki onun sesi arkanızda kocaman bir dağ gibi durur.

Gerçek olan bir bağ biliyorum o da sadece aile bağıdır. Geriye kalanlarsa sadece ayak bağı olur.

Aile, krallığın bile girememiş olduğu kaledir.

Anne daima koruyucu bir melektir babaysa daraldığı zaman koşan desteğindir.

Aile bağı o kadar ağırdı ki taşıyabilmek için iki kişinin olması gerekir. Hatta üçte olabilir.

Aile, her türlü iyiliği, kötülüğü öğreten okuldur.

Sizi seven, kollayan ailenizin olması demek; okulda başarılı olmanız, iş hayatınızda yüksek kariyere sahip olmanız ve aşk hayatınızda da her zaman olumlu olmanızı sağlar. Bu yüzden çocuklarınızı bu şekilde büyütmeye özen gösterin.

Aile olmak dünyada en güçlü ve güzel histir. Ancak gerçek aile olduğunuzda hissedebilirsiniz o duyguyu. Çünkü o duygu gerçekten insanı muhteşem yapar ve ömrü boyunca asla terk etmeyecek şekilde bağlı kalır.

İyi anne tarafından büyütülen herkes hayata bakış açısı olumlu olur ve merhamet duygusuna sahip olan kişiler olarak büyürler.

Sevginin en güçlü hali nedir bilir misin? Ailedir; ailen olmadan dünyanın derdi de çekilmez tasası da.

Bu hayatta annen gibi sevecek ve baban gibi merak edecek kimse yoktur.

Hiçbir kişi iyi eğitilmiş aile kadar önemli bir mirasa sahip olamaz.

Mutlu aile erken cennetin garantisidir.

Dünyada hangi sevgi annenin çocuğuna duymuş olduğu sevgiden daha gerçek ve koşulsuz bir şekilde olabilir ki?

İçerisinde sevginin ve saygının hakim olduğu o küçücük ev her zaman insana büyük görünür.

Ailesi ile vakit geçirmeyen erkek asla gerçek erkek olamaz.

Aile demek yaşamın iyi geçmesi demektir. Eğer aile bağınız kuvvetliyse hayatta başa çıkamayacağınız herhangi bir şey de sizi yıkamaz.

Aile bağı, kişilerim toplum olabilmesinde en büyük etken olmaktadır. Aile bireylerinin her biri birbirlerine bağlı olduklarından sadakat duygusunu da arttırmaktadır.

Karı koca evinde birbirlerinin misafiri gibi hareket etmeleri gerekir.

Bir aileyi idare etmek ile ülkeyi idare etmenin arasında çok fazla fark bulunmuyor.

Memleketin yükselimi ev ve ailenin sohbetine bağlıdır.

Bir kişi ailesine bağlı ise eğer vatanına da bağlı olmaktadır.

Bu hayatta en büyük şansım sizin gibi güzel bir aileye sahip olduğumdan kaynaklıdır.

Aile Sözleri

Ailenizin yanında olması demek hayata 1-0 önden başladığınızı gösterir. Hem annenizin hem de babanızın sevgisini hayatınız boyunca aldığınız zaman daha iyi insan olduğunu da anlarsınız.

Aile bu hayatta her şeyden daha önemli olan tek şeydir.

Hangi kelimelere sığdırabiliriz ki ailemize olan sevgimizi. Sizler benim için en büyük değersiniz ve sizi hayatımda görmek bana ne kadar mutluluk sağlıyor anlayamazsınız. Daima yanımda olmanız dileğiyle.

Dünyadaki tek servet ailedir. Paradan ve kudretten çok daha önemli bir yere sahiptir.

İlk gözyaşınızda yanınızda olan bir tek aileniz vardır ve öldüğünüz zamanda yanınızda gerçek anlamda olacak tek kişi ailenizdekilerdir. Onların kıymetini bilin.

Her aile tarihe sahiptir. Hatta okumasını bilirseniz destan olur.

İyi dostlar ile iyi aile sofrasında asla yaşlanmayacaksındır.

Bir insan hayatı boyunca yanında olabilecek ve arkasını asla dönmeyecek, şartlar ne olursa olsun ellerini sımsıkı tutacak insanları yanında ister. İşte buna da aile denmektedir.

Birçok kişinin hayalinde tek bir şey vardır o da iyi bir aile kurmaktır. Oysa ki iyi aile kurmak için ilk olarak iyi bir insan olmamız gerekmiyor mu? Çocuklarımıza iyi insan olmayı sevip ve saymayı öğrettiğimiz zaman gerçek anlamda toplumunda refahını yükseltmiş oluruz.

Ailenin önemini anlamayı bıraktığınız gün sevgiyi, saygıyı, ahlakı ve hoşgörüyü de artık hayatınızdan çıkartmış olduğunuz gün olarak sayabilirsiniz. Ancak halen geç değil, sevdiklerinize gidin ve sarılın. Onlara ne kadar çok sevdiğinizi söyleyin.

Para da mal da gözüm yok benim insanın sahtesini de istemem yanımda. Annem, babam, kardeşlerim yanımda olsun bana yeter.

Dünyanın en huzurlu yerini arayıp duruyorsanız ve hala bulamadıysanız da ailenizin yanına koşun. Onlara sımsıkı bir sarılın. Çünkü aradığınız huzur oradadır. Onların kollarının arasına girdiğiniz zaman daha güvenli olduğunu asla unutamayacaksınız.

Her aile tarihtir okumayı bilmen gerekiyor.

Sağlam temellerin üstüne kurulan bir aileyi hangi güç olursa olsun yıkamaz. Sevgiden daha güçlü bir etken yoktur hayatta.

Aile hayatının güzelliğini nerede ararsanız arayın bulamazsınız.

Anne ve Baba Sözleri

Babanın çocuğuna verebileceği en güzel şey annesini çok sevmesidir.

Anne yolun başı ve sonu olur. Babaysa o yolda gölgesinde dinleneceğin meyve sunabilecek ağaçtır. Anne seni o yolda tek bırakmaz, babaysa dara koymaz.

Ana kolları şefkatlidir çocuklar orada daha derin uyumaktadırlar.

Bir annenin ve babanın evlatları için daima sağlam durmaları gerekir. Çocukların onlardan güç alıp hayata tutunduklarını hiçbir zaman unutmamalıdırlar.

Baba olmak zor değil fakat babalık etmek oldukça zordur.

Anne gezinmiş olduğun bağ, baba da yaslanmış olduğun dağdır. Hayatının en güzel çağı ise annen ve babanla geçendir.

Anne ve baba kışları en soğuk gecede dahi evladının içini ısıtabilecek sonsuz bir sevgiye sahip. Eğer anneyle babayla aynı evdeyseniz kalbiniz her zaman sıcak olacaktır ve o ateş ise ömrünüzün sonuna kadar yanınızda olup, başınız sıkıştığı zaman yolunuzu aydınlatan ışık olacaktır.

Benzer İçerikler

Güzel Sözler Kısa

Güzel Sözler Kısa

Acıklı Sözler

Bu sayfamızda Acıklı Sözler, Acıklı Mesajlar, Acıklı Laflar, Acı Sözler, Hüzünlü Sözler yer almaktadır. O nasıl? Diye soruyorlar. Öldü galiba diyorum. Hiç bir şey yolunda gitmezken sen nasıl gittin? Yâr olmayan insan, yara olup kalıyor yüreğimizde. Bazen vedalar sevgisizlikten değil çaresizliktendir. Bazen ağlamak istemezsin ama gözlerin seni dinlemez. En tatlı şarkılar en acı duyguları dile […]

Ahmet Hamdi Tanpınar Sözleri

Ahmet Hamdi Tanpınar diyor ki: Hepimiz ömrümüzün kısalığından şikayet ederiz; fakat gün denen şeyi bir an evvel ve farkına varmadan harcamak için neler yapmayı

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat