10 Kasım Atatürk’ü Anma Söz ve Mesajları

10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri

10 Kasım Atatürk’ü Anma Sözleri içeriğimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz, "CTRL + F" tuş kombinasyonunu kullanarak sözler içerisinde arama yapabilirsiniz. Bu yazımızda ata'mızı kaybettiğiimiz gün olan 10 kasım ile ilgili özlem sözleri, anma mesajları, atatürk'ü anma sözleri gibi başlıklar altında derlemeler yaptık. Mustafa Kemal Atatürk modern türkiyenin kurucusu olan ve 1. Dünya savaşı sonrası işgal güçleri tarafından ortadan kaldırılan osmanlı devletinin mirasına sahip çıkmış ve anadolu'da direniş ruhunu canlandırmıştır. Yüzlerce yıl osmanlı imparatorluğu tarafından yok sayılan anadolu insanı ile kurtuluş savaşını başlatmış ve bu ülkenin gerçek sahibi olan millete Türkiye Cumhuriyetini hediye etmiştir. Kendisini bu vesile ile bir kez daha anmış olmak isteriz. Mustafa Kemal Atatürk samimiyetsiz siyasetçilerin ya da tarih bilinci olmayan insanların ağızlarında çirkin ifadeler ile anılsa bile, gerçek asla değiştirilemez ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucusudur. 10 Kasım gazi'yi kaybettiğimiz gün ile ilgili söz önerileriniz için yorum kutusunu kullanmanızı rica ediyoruz.

Biz Türk gençliği senin emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkmaya da devam edeceğiz. Bizler senin yolunda büyüdük, selin yolunda yürümeye devam edeceğiz. Ruhun şad olsun Atam.

10 Kasım 1938 yılından yıllar geçti gitti ama aradan bu kadar çok geçen yıl bizim sana olan özlemimizi daha da artırdı. Seni çok özledik Atam.

Ey büyük Atatürk bu vatan senin gibi bir kahramanı ebediyen bir daha görmeyecek yerinde rahat uyu. Bizlere bıraktığın emanetimize gözümüz gibi bakıyoruz ve bakmaya da söz veriyoruz.

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez. Ruhun şad olsun büyük lider.

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Atatürk yalnız kahraman milletinin büyük bir şefi olmakla kalmamıştır. O, aynı zamanda insanlığın da en büyük evladı olmuştur. Yastayız, hüzünlüyüz.

Atatürk bir barıştı, Atatürk bir önderdi, Atatürk bir öğretmendi, Atatürk bir kurtarıcıydı. Seni özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının …. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum.

Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk, seni sevgi ve özlemle anıyoruz.

10 Kasım sabahı 09.05 bütün sirenler çaldı, bütün gözyaşları aktı, bütün herkes hazırda, sen hiç unutulmazsın çünkü sen Atatürk’sün.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır. Seni özlemle anıyoruz.

Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak yaşamış ve öyle de kalacaktır.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Bu yüce millet bir 10 Kasım’da daha Anıtkabir’e akın akın gidiyor. … yıldır unutulmadın unutulmayacaksın rahat uyu paşam emanetlerin bizimle güvendedir.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Bir 10 Kasım sabahı yine Türkiye yasta, saat 9.05 geçe hayat duracak, kara toprak Atamızı bizden alacak.

Bu sabah ufukta bir ışık yerine karanlık belirdi. Güneş doğmuyor, hava karanlık sokaklar ıssız, 80 milyon hüzünlü.

Bugün 10 Kasım sabah güneş başka bir doğdu bugün; biraz hüzünlü, biraz duygulu, bugün kuşlar her gün ki gibi neşe ile ötmediler, bugün ülkemde yas var, bugün ülkemde matem var. Sen yattığın yerde rahat uyu Atam bizler senin ışığın doğrultusunda yürümeye devam edeceğiz.

Canım Atam seni özlemle, saygıyla anıyoruz. Ruhun şad olsun.

Atatürk gibi insanlar bir nesil için doğmadıkları gibi belli bir devre için de doğmazlar. Onlar önderlikleriyle yüzyıllarca milletlerin tarihinde hüküm sürecek insanlardır.

Kasımda aşk başka mıdır bilmem ama 10 Kasımın hüznü çok ağırdır, gözlerimizden yaş, yüreklerimizden matem dökülür.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Büyük Atatürk! Tarih seni bağımsızlığın baş mimarı olarak yazmakta, bütün uluslar senin manevi şahsiyetin önünde saygıyla eğilmektedir.

Bizler annemizden veya babamızdan masallar dinleyerek büyümedik. Bizler gerçek kahramanlık mücadelelerini duyarak büyüdük. Dün senin kahramanlığın ışığında büyüdük, bugün Türk gençliği olarak senin yolunda yürümeye devam edeceğiz.

10 Kasım 1938’den bugüne seni her zamankinden daha çok özlüyor ve daha iyi anlıyoruz. Ruhun şad olsun.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Bizim her kasım gözlerimiz yaşlı, kalplerimiz hüzünlü, Yüce Türk milletinin başı sağolsun.

Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen Rahat uyu paşam.

Milletimizin güvenine layık olacak bir şekilde millet adına çalışmalarımıza bütün gücümüzle devam edeceğimize manevi huzurunda söz veriyoruz.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran sarı saçlı mavi gözlü büyük lider, sen Türk milletinin kalbinde sonsuza kadar yaşayacaksın.

Bugün 10 Kasım yine sirenler çalacak, yine bayraklar yarıya inecek. Her on kasımda olduğu gibi

Yine bir 10 Kasım ve sen yoksun. Seni çok özledik be Atam. Sensiz geçen … yılda boşluğun hiç dolmadı. Mekânın cennet olsun.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Benzer İçerikler

Öğretmenler Günü Sözleri

Bu sayfamızda; Öğretmenler Günü Sözleri, Öğretmenler Günü Mesajları,  24 Kasım Sözleri, 24 Kasım Mesajları yer almaktadır. ÖĞRETMENLER GÜNÜ SÖZLERİ Başöğretmen M. Kemal ATATÜRK başta olmak üzere  tüm öğretmenlerimizin gününü içtenlikle kutluyorum. Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun. İyi ki varsınız.. Hаyаtımızа sonsuz değerler kаtаn öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun. Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak

23 Nisan Sözleri ve Kutlama Mesajları

23 Nisan ile ilgili kısa sözler, resimli sözler, 23 nisan kutlama sözleri gibi bir çok alt başlık altında sözlerimizi ve mesajlarımızı derledik.

19 Mayıs Sözleri [2022]

Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için 19 Mayıs için uygun sözleri seçtik ve listeledik. Bu sayfada 19 Mayıs Gençlik Bayramı için en güzel sözleri burada bulabilirsiniz. 19 Mayıs için aynı zamanda resimli mesajlar da bu listemizde bulunmaktadır.

Son Yorumlar
Yorum Yap
Kapat