Vatan Sözleri

 Vatan sevgisi ile dolup taşan vucüt, elbette sevgisini, vatan sözleri kullanarak haykıracaktır. Bir inanış vardır; her Türk asker doğar diye bunun paralelinde de her Türk, vatan sevgisi ile doğar. Bilindiği üzere, dört bir yanda düşmanlarımız var, bu paralelde sosyal medya üzerinde de vatan düşmanları mevcut. Onların sözlerine karşılık, vatan sevgisi sözleri kullanırız.

vatan ile ilgili sözler

Bu sözler her ne kadar sosyal medya platformları üzerinde kalsa da elimizden bir şey gelmesede, manevi olarak bir huzur verir. Çünkü vatan savunması sadece sahada olmaz. Her alanda vatan savunması yapılabilir. Bu bağlamda da vatan ile ilgili sözler kullanarak, meydanı boş bırakmayabilirsiniz. Çünkü meydan boş kaldığında hainler orada boy gösterecektir. Sizlerde en güzel vatan sözleri içeriklerden faydalanarak, sevginizi gösterin!

allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler. Bakara suresi O insanlar ki söz konusu vatan olunca bir dakika bile düşünmediler canlarını verdiler. Türkiye Cumhuriyeti şahitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlıkları ile ilelebet yaşayacaktır. Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bir memleketin saha bakımdan büyüklüğü onun gerçek büyüklüğünü ifade etmez ve bir milleti millet yapan arazisi değildir. Gerçek kahraman, cesaretini şahitsiz gösterir. George Santayana Herkes kaçınıImaz oIarak, kendi hayat hikayesinin kahramanıdır. John Barth Kahramanı oImayan bir uIusun, geIeceği de oIamaz. Marya Monnes Zor oIan kahramanca öImek değiI, kahramanca yaşamaktır. Cenap Şehabeddin Savaşırken öIenIeri kahraman yapan, öIümIeri değiI, öIümIerinin sebepIeridir. NapoIeon Bonaparte Kahraman bir adam, herhangi bir adamdan daha yürekIi değiIdir; yaInız onun yürekIiIiği beş dakika daha uzun sürer. RaIph WaIdo Emerson KahramanIar, bize insanoğIunun neIer başarabiIeceğini göstermiştir. Steve ChandIer. KahramanIık; içerek acı öIüm tasından İIeriye atıImak ve sonra dönmemektir. YırtıcıIar az yaşar… Uzun sürmez doğanIık. Her ışığın ardında gizIidir bir karanIık. adsız sansız oIsa da, en büyük kahramanIık; Göz kırpmadan saIdırıp bir daha dönmemektir. KahramanIık ne yaInız bir yükseIiş demektir, Ne de yıIdızIar gibi parIayıp sönmektir. Bunun için öIüme bir atıIış gerekir. atıIdıktan sonra bir daha dönmemektir…

Kısa vatan Sözleri

Vatan sevgisi imandan gelir. Hz. Muhammed. Vatan için ölmek de var; fakat borcun yaşamaktır.
Vatanı terk etmek kadar üzücü bir şey yoktur.
Başlar düşmeden yere bayrak düşmez, vatan bölünmez. Kılıçla alınan vatan, para ile satılmaz. ll. abdülhamid
Vatan hastalığı diye bir hastalığımız var. allah şifa vermesin. Vatan üstünde kıymetini bilen millet varsa vatandır.
Kan grubum, vatan haini olmayan herkese uyar. Nejat Uygur Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. atatürk.
Vatan için ölmekse kaderim, böyle kaderin ellerinden öperim. Vatan sevmenin sağı solu olmaz. Yüreği olur, o da varsa!
Vatan sağlığa benzer, değeri, kaybedilince anlaşılır. Süleyman Nazif Vatan sevgisi; ruhları, kirden kurtaran en kuvvetli rüzgardır.
Vatan, çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir. Tevfik Fikret Eğer vatan sevgisi olmasaydı, vatanın bazı yöreleri çekilmezdi. Vatan için katlanılan ölüm kadar, tatlı ve şerefli bir ölüm var mıdır? Vatan için ölmek de var; fakat borcun yaşamaktır. Tevfik Fikret aşk güzeldir karşılığı varsa ama karşılıksız da sevilir karşımda ki vatansa. Vatan aşkı maya gibidir. Sütü bozuklarda tutmaz. Muhsin Yazıcıoğlu
Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir insanı, bir insan da bir ülkeyi kurtarır. Ezanla geldik salayla gideriz. Bu vatan için kanımızı şerbet diye içeriz.
Şahsınıza kötülük edenleri affediniz; vatan ve milletinize kötülük edenleri asla! Bir insanın ülkesine hizmet vermeden ölmesi çok acıdır. George Linley Sahipsiz olan vatanın batması haktır, sen sahip olursan, bu vatan batmayacaktır.
İnsan vatanını sever, çünkü hürriyeti, rahatı, hakkı vatan sayesinde kaimdir.
Vatan sevgisi; ruhları, kirden kurtaran en kuvvetli rüzgardır. Mustafa Kemal atatürk Türklerden başka dini ve vatanı uğruna canını vermeye hazır asker görmedim.
Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa, vatandır. Vatan bir milletin evidir, ocağıdır. Vatansız millet kimsesiz kalmış çocuk gibidir.
Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır. Mustafa Kemal atatürk Vatanperverlik duygusunu yaşamayan toplum, tarihte yok olmaya mahkûmdur.
Sahipsiz vatanın batması haktır. Sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır. Mehmet akif Ersoy Vatana olan borcunu ödemeden ölen insan bedbahttır. J. Fletcher Vatanımızı sevelim; orası babalarımızın da ülkesidir. Schiller
Eğer vatan tehlikede ise, her şey vatana aittir. George Jacques Danton Vatanperverlik bir çeşit dindir; savaşların çıktığı yumurtadır.
Vatanseverlik şehitlerin alnında parlayan meşale gibidir. Edward Martin Vatan için ölmek de var, fakat borcun yaşamaktır. Tevfik Fikret

Makale için yapılan yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Mail Adresiniz(Yayınlanmaz)

Yorumunuz

Popüler Sözler